aml
04 خرداد 1402 - 14:19

صدور مجوز هوایی برای فرودگاه رامسر

ساری- وزیر راه و شهرسازی با اشاره به صدور مجوز مرز هوایی فرودگاه رامسر گفت: دو فرودگاه استان مازندران مجوز مرز هوایی دریافت کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، مهرداد بذرپاش ظهر پنجشنبه در فرودگاه رامسر افزود: این فرودگاه با تکمیل زیرساخت‌های مناسب و خدمات به پروازهای خارجی در بخش مسافری و حمل کالا مجوز مرز هوایی را با مصوبه هیأت وزیران کسب کرد.

وی با ابراز خرسندی از صدور مجوز مرز هوایی توضیح داد: مصوبه هیئت وزیران در خصوص صدور مجوز مرز هوایی برای فرودگاه شهدای رامسر صادر شده است.

وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: براساس این مصوبه فرودگاه شهدای رامسر قادر خواهد بود با توجه به فراهم بودن زیرساخت‌های مناسب و تسهیلاتی که به زودی دربخش های گمرگ و قرنطینه و دیگر موارد مربوط به پروازهای خارجی در بخش مسافری و حمل کالا فراهم می‌شود، سرویس فرودگاهی ارائه کند.

وی یاد آور شد: فرودگاه شهرستان رامسر پس از فرودگاه ساری مرکز استان مازندران دومین فرودگاهی است که مرز هوایی دریافت کرده است که با این مجوز امکان ورود و خروج اتباع ایرانی و خارجی را به کشور مهیا می‌کند.

وزیر راه و شهرسازی اطهار داشت: با بهره برداری از باند بتنی فرودگاه رامسر امکان نشست و برخاست هواپیماهای متوسط پیکر از جمله ایرباس ۳۲۰ فراهم شده است.

یادآوری می‌شود فرودگاه شهرستان رامسر با قدمتی بیش از ۵۰ سال یکی از زیباترین فرودگاه‌های شمال کشور است که در ضلع شمالی شهر و در حاشیه دریا خزر قرار دارد و طبق اسناد موجود ساخت آن به سال ۱۳۴۲ باز می‌گردد.

منبع: مهر
شناسه خبر: 1237721